Обслужването на цветните контейнери в 16-те района на София ще

...
Обслужването на цветните контейнери в 16-те района на София ще
Коментари Харесай

ВАЖНО! „Екобулпак“ възстановява обслужването на цветните контейнери в 16 района в столицата

Обслужването на цветните контейнери в 16-те региона на София ще бъде възобновено от на следващия ден по график, оповестиха от „ Екобулпак “. Оттам показват, че в границите на няколко дни ще се положат старания да бъдат наваксани и пропуснатите обслужвания.

„ Отново настояваме за среща с управлението на Столична община в лицето на Васил Терзиев, защото считаме че единствено по този начин можем да достигнем до трайно решение на въпросите, което ще е най-много в интерес на софиянци “, обявиха от „ Екобулпак “.

„ Екобулпак България “ АД е сдружение, което работи със Столична община от 2005 година и изпълняваме отговорно отговорностите си за разделно събиране и преработване на боклуци от опаковки.

„ Считаме, че създалата се обстановка се политизира и това не води до градивен разговор за разрешаване на противоречивите въпроси “, се показва още в известието.

На 6 ноември Столична община беше публично известена с писмо от „ Екобулпак “ АД, че имат намерение да преустановят обслужването на цветните контейнери за разделно събиране на боклуци в 16 столични региона – „ Банкя “, „ Витоша “, „ Връбница “, „ Възраждане “, „ Изгрев “, „ Илинден “, „ Красна поляна “, „ Кремиковци “, „ Лозенец “, „ Люлин “, „ Овча купел “, „ Надежда “, „ Панчарево “, „ Подуяне “, „ Сердика “, „ Слатина “, оповестиха от Общината в позиция по декларираното желание.

Източник: Българска телеграфна агенция

Още вести четете в: България За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР