Обсъжда се при тежки катастрофи, освен водача и автомобила, да се обследват и пътят и мантинелите, каза зам.-министър Калоян Калоянов
Обсъжда се при произшествия със приблизително или тежко потърпевши, с изключение на лидера на автомобила и самия автомобил, да бъдат обследвани и пътя, мантинелите, билборди към тях и крайпътната растителност. Това сподели на брифинг зам.-министърът на вътрешните работи Калоян Калоянов. Той участва на отбелязването в София на
Така при следствието ще вземат участие и тези фактори, уточни Калоянов. Нашата концепция е да се направи по този начин, че даже при тежки произшествия, вероятността от тежки последствия да намалее, разяснява той.
По думите му пътната сигурност е ангажимент на доста институции, на жителите и образованието, и по тази причина се подхожда сложно. Делът на Министерство на вътрешните работи за пътна сигурност е към 20-30% - останалото е отговорност на доста институции, съобщи зам.-министърът.
Направили сме разбор на злополуките, без значение от типа им - по време, място и аргументи. Анализирали сме и санкциите и на тяхна база сме подхванали дейности, сподели още той.
Източник: bta.bg
КОМЕНТАРИ




