Най-малко осем души бяха убити днес при руски атаки в

...
Най-малко осем души бяха убити днес при руски атаки в
Коментари Харесай

Най-малко 8 убити при руски атаки в Днипро и Запорожие

Най-малко осем души бяха убити през днешния ден при съветски офанзиви в украинските градове Днепър (на украински Днипро) и Запорожие (на украински Запорижия), оповестиха локалните управляващи, представени от Ройтерс.

Руска ракетна офанзива против обект на частно дружество в град Днепър, в Югоизточна Украйна, лиши живота на петима души, а още трима бяха убити в южния град Запорожие, оповестяват украинските управляващи, представени от Ройтерс.

Губернаторът на Днепропетровската област Олександър Ханжа заяви в канала си в Телеграм, че при офанзивата в Днепър са ранени 29 души. Той разгласява фотография на постройка с изпочупени прозорци и замъглена фотография на тяло, лежащо до стълби.

Украинската полиция заяви, че аварийно-спасителната интервенция след офанзивата продължава.

При друга съветска офанзива с дрон против микробус в южния град Запорожие починаха трима души - двама мъже и една жена, а седмина, в това число 7-годишно момче, бяха ранени, заяви в Телеграм Иван Фьодоров – шеф на Запорожката районна военна администрация.

Към този миг Русия не е коментирала офанзивите.

Войната на Москва в Украйна, която към този момент е в петата си година, лиши живота на десетки хиляди хора. Украйна също поразява цивилни цели при офанзиви против Русия или окупирани от Русия територии, въпреки и в доста по-малък мащаб, отбелязва Ройтерс. И двете страни отхвърлят изказванията, че нанасят удари по цивилни цели.

Коментирайки офанзивите, украинският президент Володимир Зеленски сподели, че е извънредно значимо Европа да се снабди със лични системи за противоракетна защита, съобщи Българска телеграфна агенция. 
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
Източник: clubz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР