Нюкасъл Юнайтед посреща Нотингам Форест на Боксинг Дей и играят

...

НА ЖИВО: Нюкасъл vs Нотингам 1:0, дузпа изведе свраките

Нюкасъл Юнайтед посреща Нотингам Форест на Боксинг Дей и играят при резултат 1:0. Александър Исак откри резултата от дузпа в 23-ата минута.

Срещата може да гледате онлайн по DIEMA SPORT 2, както и да я наблюдавате в уеб страницата Gong.bg.

Това е дебютен мач за треньора Нуно Ешпирито Санто отпред на Нотингам, откакто клубът го назначи преди броени часове. Нюкасъл стартира по-дейно в дуела и приложи напън по отношение на своя конкурент, а първият шанст пристигна пред Люис Майли в петата минута, само че той стреля неопределено.

Натискът на " свраките " се засилваше от ден на ден и повече, а в 20-ата минута Люис Майли даде извеждащ пас в наказателното поле на Нотингам за Александър Исак. Шведският нападател овладя и се обърна, а Ола Айна го препъна, след което беше елементарно за рефера да уточни бялата точка за домакините. Зад топката застана точно Исак, който стреля тъкмо и откри, въпреки Мат Търнър да имаше късмет да отрази изстрела на скандинавеца.

Минута по-късно Нотингам можеше да върне пасива си, само че ударът на Антъни Еланга беше неакуратен.

LIVE / НЮКАСЪЛ - НОТИНГАМ 1:0

1:0 Исак 23'-дузпа