Нюкасъл победи с 2:0 Брентфорд в Лондон, записвайки пети пореден

...

Нюкасъл вгорчи голямото завръщане на Ериксен

Нюкасъл победи с 2:0 Брентфорд в Лондон, записвайки пети следващ мач без загуба. Жоелинтон (33') и Джо Уилок (44') се разписаха за „ свраките “, чиято задача стана много по-лесна, откакто още в 11-ата минута „ пчеличките “ останаха с човек по-малко поради червен картон на Да Силва.

Голямото събитие през днешния ден обаче бе завръщането на Кристиан Ериксен, който изигра първия си формален мач от осем месеца насам. Датчанинът бе на терена за последно в злощастния мач на родината си против Финландия на Евро 2020, когато получи сърдечен удар.

Нюкасъл получи доста ранно и значимо преимущество, откакто още в 11-ата минута Да Силва получи пряк червен картон след намесата на ВАР поради рисково влизане в краката на Таргет.

„ Свраките “ се възползваха от численото си преимущество и направляваха изцяло събитията до почивката. В 26-ата минута Рая мазета удар с глава Ууд, а по-късно изстрел на Крафт от воле мина над вратата.

Жоелинтон откри резултата е 33-тата минута, откакто засече с глава доста положително центриране отляво на Фрейзър. Минута преди почивката значително Нюкасъл реши всичко. Гостите проведоха светкавична контраофанзива. Фабиан Шер изнесе бързо топката, след което изведе Джо Уилок, който стреля технично за 0:2.

В самото начало на втората част Шер пропусна, откакто засече с глава центриране от корнер, само че топката мина над вратата.

В 52-рата минута пристигна и дълго чаканият миг, в който след осеммесечно неявяване Кристиан Ериксен се завърна в игра. Датчанинът размени Йенсен, като бе бурно приветстван от почитателите и на двата тима.

Удар на Ньоргор съвсем облиза гредата в 59-ата минута. Таргет, Гимараеш и Алмирон пък пропуснаха положителни благоприятни условия за Нюкасъл. В 93-тата минута Дубравка избави най-чистото състояние за Брентфорд, откакто мазета рисков удар на Янелт. Така резултатът не се промени до края.