Новосформираният тим на ВВМУ Н.Й. Вапцаров записа трудна, но сладка

...

ВВМУ Н.Й. Вапцаров победи МФК Спартак в градското на Варна

Новосформираният отбор на ВВМУ " Н.Й. Вапцаров " записа сложна, само че сладка победа над първенеца на България по плажен футбол МФК Спартак във втория ден от градското състезание на Варна. Това е втори триумф за отбора на Николай Хаджиев, като през днешния ден той победи с 3:2. МФК Спартак откри резултата с ранен гол на Мартин Стефанов, а Кристиян Тодоров изравни в 8-ата минута с доста красиво попадение.

Малко по-късно поради игра с ръка втори жълт картон получи Юлиан Димитров от Морското учебно заведение, а Иван Иванов избави отсъдената дузпа. В началото на втората третина Илиян Димов даде нов задатък на първенеца, а в края й Кристиян Тодоров още веднъж изравни. В 34-ата минута на срещата Свилен Керемидчиев съумя да вкара трето попадение за ВВМУ и по този начин донесе триумфа на отбора си.

В другия дуел Устрем (Караманите) записа безапелационна победа над Олимпик със 7:2. Хеттрик за триумфа записа завърналият се на плажа Цветан Миланов-Мечката. Два пъти прецизен бе Никола Николов, а по един гол осъществиха Евгени Иванов и най-култовият състезател на Устрем Атанас Балтов. За Олимпик головете бяха дело за двама от най-дългогодишните играчи в родния плажен футбол - Георги Минков и Галин Милков.

Така ВВМУ поведе в класирането с две победи и голова разлика 10:7. С по една победа следват МФК Спартак (8:4) и Устрем (8:8), а без триумф към този момент е Олимпик (6:13).
Днес в 18:30 ч. играят ВВМУ „ Н.Й. Вапцаров ” и Устрем, а в 19,30 - Олимпик и МФК Спартак.

Първите два тима в класирането получават право на присъединяване в държавното състезание. /Bulgaria beach soccer
Източник: dnesplus.bg