Новият старши треньор на Ботев (Пловдив) Душан Керкез изтъкна, че

...
Новият старши треньор на Ботев (Пловдив) Душан Керкез изтъкна, че
Коментари Харесай

Ботев представи официално Душан Керкез

Новият старши треньор на Ботев (Пловдив) Душан Керкез посочи, че главната му задача е да промени психическото положение на футболистите и съобщи, че за него е било елементарно да вземе решението да поеме отбора.

Наставникът бе публично показан пред медиите, откакто по-рано през днешния ден организира първата си подготовка отпред на " жълто-черните ". В брифинга взе присъединяване и спортният шеф на " канарчетата " Артур Платек.

" Искам да благодаря на Антон Зингаревич и Артур Платек, че ми се доверяват. Когато се срещнах с тях, беше елементарно за мен да взема решението да дойда в Ботев. Знам за клуба и за шампионата. Знам и много неща за Ботев Пловдив. Мои някогашни играчи в предходните ми тимове, които са били тук, са ми разказвали за клуба, за почитателите, за стадиона и за подготвителната база. Затова за мен бе елементарно да дойда тук. Не съм човек на обещанията. Не съм вълшебник, само че знам, че имам добър екип и ви давам обещание ви усърдна работа. Ще гледаме мач за мач, да реализираме резултати и да подобрим класирането на отбора ", съобщи Керкез.
 Ботев с първа подготовка при новия старши треньор
Ботев с първа подготовка при новия старши треньор

Заниманието се организира на състезателен комплекс " Никола Щерев - Старика "

" Винаги би трябвало да желаеме повече от играчите. Те са положителни футболисти, само че им е необходим баланс и да бъдат по-единни, с цел да можем да продължим положителното показване от последните два мача.

" Трябва да променим психическото положение на играчите, които са изгубили своята убеденост. Те не са единни. Трябва ни укрепване до края на трансферния прозорец. Имал съм сходна обстановка в Кипър - с сходен клуб и почитатели. Искам да накарам последователите да се гордеят със своя тим, който да играе с експанзия и предпочитание. Не знам дали ще се случи във всеки мач, само че в случай че го вършим, последователно резултатите ще дойдат ", сподели още Душан Керкез.

Спортният шеф на клуба Артур Платек сложи за цел пред тима най-малко седмото място в класирането и присъединяване в евротурнирите. Платек изясни, че се познава персонално с новия ментор и е удовлетворен от неговата работа, като посочи неговите човешки и професионални качества.

" Заедно с новия треньор ще вдигнем Ботев на едно по-високо равнище. Получихме доста оферти за други треньори, само че избрахме най-правилния за нашата философия. За мен той е доста добър като човек и като експерт. Неговите тимове досега са се представяли сносно ", изясни Платек.

" Аз и Душан имаме идентична визия за тима и се надяваме да се оправим сполучливо. Ние се познаваме персонално. Важните фактори за мен, че в последните си тимове има много триумфи, само че е добър и като човек. Нашите цели са да бъдем най-малко на седмо място и да се класираме за евротурнирите ", сподели още спортният шеф на " канарчетата ".

В екипа на Душан Керкез влизат още помощник-треньорите Александър Петрович и Рафаел Ферейра, треньорът на вратарите Дилян Илиев и кондиционните треньори Игор Делибашич и Тодор Георгиев.
Източник: topsport.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР