Новият шампион на Германия Байер Леверкузен записа 44-и пореден мач

...

Леверкузен продължава без загуба, Ливърпул отпадна

Новият първенец на Германия Байер Леверкузен записа 44-и следващ мач без загуба – 1:1 с Уест Хем. Така след 2:0 в първия мач Байер се класира на полуфинал за Лига Европа.

Уест Хем игра мощно през целия мач, само че стигна единствено до един гол, дело на Антонио. Леверкузен насочи единствено девет удара към вратата – най-слабо достижение този сезон, само че Фримпонг изравни в края.

Съперник на отбора в полуфинала ще бъде Рома. Вълците победи с 2:1 Милан и отстраниха росонерите с общ резултат 3:1. Рома поведе небрежно с два гола до 22-ата минута. Първо се разписа Манчини, а по-късно и Дибала. и до края отборът на Даниеле де Роси се бранеше. Милан стигна до гол чак в 85-ата минута посредством Габиа.

Ливърпул победи Аталанта с 1:0, само че. Салах вкара единствения гол от дузпа през първото полувреме. След почивката отборът на Юрген Клоп имаше единствено един прецизен удар. Аталанта пък игра умерено и рационално и удържа до края. Бергамските чакат своя противник в лицето на Марсилия или Бенфика.

С отпадането на Уест Хем и Ливърпул Англия остана без полуфиналист в двата огромни шампионата на УЕФА. Това се случва едвам за трети път през 21 век. Освен това едвам за четвърти път в последните 20 години Англия няма да има и финалист в двата шампионата.

Единственият британски тим в Европа остава Астън Вила. Вила се класира за полуфинал в Лигата на конференциите след триумф с дузпи над Лил. Герой за Вила беше Емилиано Мартинес, избавил две дузпи. Бирмингамци чакат противника си всред Олимпиакос и Фенербахче.

В другият полуфинал в шампионата се срещат Фиорентина и Брюж. Фиорентина в профил Виктория Пилзен, а Брюж се оправи с ПАОК.
Източник: flashnews.bg