Носителят на Купата на България за 2024-а година Черноморец Бургас

...

Черноморец изхвърли Левски и направи нова крачка към дубъла

Носителят на Купата на България за 2024-а година Черноморец Бургас надделя Левски с 88:74 точки (25:17, 26:23, 24:19, 13:15) като посетител в София и след 2-0 победи в серията си обезпечи място на полуфиналите в Националната баскетболна лига. За „ сините “ сезонът завърши.

Баскетболистите на Черноморец държаха водачеството през целия дуела, като Левски се държеше покрай съперника в първата четвърт. Бургазлии дръпнаха с 15 точки в хода на втората част, а на почивката задатъкът им бе 51:40. През третите 10 минути гостите се откъснаха с 19 точки след два точни наказателни удара на Андрей Иванов за 73:54 при оставащи 2:00 минути, а последната четвърт започва при 75:59 в интерес на Черноморец. Усилията на състезателите на Левски стигнаха единствено за понижаване на разликата.

Алекс Уандие вкара 15 точки за тима от Бургас, а по 14 осъществиха Андрей Иванов и Тони Троша. Иванов овладя 9 битки, а Троша добави 9.

Златин Георгиев приключи с 18 точки, 8 битки и 3 асистенции за Левски, до момента в който Димитър Маринчешки се включи с 14 точки и 9 битки.