Новият италиански шампион Наполи приключи сезона си по подобаващ начин,

...

Наполи се справи без проблем с изпадналия Сампдория

Новият италиански първенец Наполи завърши сезона си по отговарящ метод, откакто записа домашен триумф с 2:0 над Сампдория в последния им дуел от Серия " А ". След мача следва играчите на “партенопеите ” да вдигнат трофея в италианския хайлайф, който си заслужиха още преди месец.

Днес за следващ път царува празнична атмосфера в цялостен Неапол във връзка първата купа на локалния отбор от 33 години насам. Феновете извършиха до краен лимит “Диего Армандо Марадона ”, а тези, които не съумяха да влязат на стадиона, имаха опция да проследят срещата и празненствата по-късно на големи екрани, ситуирани в разнообразни елементи на града.

Що се отнася до самия мач, той протече под предстоящата доминация на домакините. Те имаха куп положения още през първото полувреме, само че демонстрираха неправилност в завършващия удар. Все отново в 64-тата минута те получиха правото да изпълнят дузпа, откакто Виктор Осимен беше фаулиран в наказателното поле от Никола Муру. Именно нападателят осъществя дузпата за своя турнирен гол номер 26 преди да грабне голмайсторския приз на шампионата. Другото попадение пристигна в 85-ата минута, когато резервата Джовани Симеоне беше прецизен със страховит шут от далечна отдалеченост. Аржентинецът отпразнува своя гол, развявайки небесносиня фланелка с номер 10 като знак на респект към клубната легенда Марадона. Минути по-късно Фабио Куалярела от състава на гостите напусна терена след промяна, като получи овации от целия стадион.

Така Наполи приключва сезона на първото място в класирането с актив от 90 точки или единствено на една от клубния връх от 2017/18. От друга страна, Сампдория остана финален с едвам 19 пункта и през идната акция ще играе в Серия “Б ”.
Източник: novsport.com