“Новата коалиция очевидно ще бъде от 4 парти, една от

...
“Новата коалиция очевидно ще бъде от 4 парти, една от
Коментари Харесай

Ивайло Мирчев за Бойко Борисов: Той изпълнява повелите на Пеевски!

“Новата коалиция явно ще бъде от 4 празненство, една от които е ДПС-Ново начало. А дали Пеевски ще има министри не е толкоз значимо, тъй като самият Борисов сподели – когато Пеевски изиска нещо от мен, аз го извършвам. Това е безусловно задоволително и може да заключи цялата конференция на Борисов. ”

Това съобщи съпредседателят на “Да, България ” Ивало Мирчев  на брифинг пред медиите в партийната централа след изказването на водача на ГЕРБ Бойко Борисов за това по какъв начин ще продължи ръководството .

Мирчев упрекна в неистина Борисов, че ПП-ДБ не били подготвени да влязат в ръководството, не са поставяли условия и не са протегнали ръка.

“Ние това го направихме и сложихме нашите условия на масата още предходната година. Те бяха Пеевски да бъде вън от всякакво въздействие върху институциите и да не се допира по никакъв метод до ръководството на страната. Борисов тогава се уплаши, избра да ръководи с Пеевски, избра си едва държавно управление и сега продължава в същия дух, признавайки си, че се познават от 20 години, той извършва повелите на Пеевски да влезе в сходна коалиция. Заедно с Българска социалистическа партия и Има Такъв Народ, които напълно са под контрола на Пеевски, ни чака ръководство с лидер Делян Пеевски и ДПС-Ново начало в идващите години ” , сподели Ивайло Мирчев.

Според партийния водач неналичието на кворум в Народното събрание е знак за това, че Борисов се гърчи пред Пеевски и пред невъзможността да се отскубне, като отиде на избори и направи финален опит ГЕРБ да не бъде обхванат от Пеевски.

“В есемеса до Борисов след изборите в Пазарджик му написах, че Пеевски го изяде – през днешния ден Борисов самичък си призна, че Пеевски го изяде ” , сподели Мирчев.

Той отхвърли изказванията на водача на ГЕРБ, че ПП-ДБ са довели Пеевски в ръководството на сглобката .

“Борисов самичък сподели, че познава Пеевски от 20 години, слуша го и извършва, тъй че никой от нас не е довел Пеевски. Когато след 5 пъти избори бяхме подготвени да създадем държавно управление с ГЕРБ, влизайки на диалога с Борисов, зад рамото му се показваше главата на Пеевски ”, сподели Ивайло Мирчев. И добави, че в този момент при “кабинет, в който не просто взе участие Делян Пеевски, а е на Делян Пеевски, даже не може да става и дума за каквито и да е диалози за поддръжка от наша страна. ”

Колкото до възможна поддръжка за бюджета за следващата година , съгласно съпредседателя на “Да, България ” при турболявата икономическа политика на държавното управление той няма по какъв начин да бъде подкрепян.

“Ние сме предложили нашите десни ограничения и ще ги отстояваме – и това няма да е в полза на държавното управление, а на страната, тъй като в противоположен случай България ще влезе в дългова серпантина, което ще е доста тежко ”, предизвести Ивайло Мирчев.

Той напомни, че позицията на ПП-ДБ е за бюджетен недостиг до 3% и никакво покачване на осигуровки и налози, в това число на Данък добавена стойност. А доходи в хазната могат да се обезпечат и при сегашните ставки, в случай че се спрат кражбите.

Според съпредседателя на “Да, България ” Борисов вижда, че Министерство на вътрешните работи е напълно под властта на Пеевски , пробва се да откъсне опашката, само че не му се получава. В резултат на това вътрешният министър Даниел Митов остава на поста си по гледище на Пеевски, а жертват шефа на МВР-Пазарджик, с цел да може въпреки всичко да се уточни провинен за изборните нарушавания.

“Големият проблем е, че освен на тези избори, а и преди този момент Министерство на вътрешните работи работеше за Делян Пеевски ”, безапелационен е Ивайло Мирчев. Той предизвести, че страната е изправена пред голяма заплаха: “Вървим към мека тирания и към това ДПС-Ново начало да овладее дефинитивно цялата власт в България ”.

Присъединете се към нашия 

Борисов за Пеевски: Като ме помоли нещо, аз извършвам!

Източник: iskra.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР