Носителят на трофея в Шампионската лига Челси допусна първа загуба

...

"Ювентус" надхитри "Челси" в суперсблъсъка, вижте резултатите в Шампионска лига

Носителят на трофея в Шампионската лига " Челси " позволи първа загуба за сезона в шампионата. " Сините " от Лондон отстъпиха с 0:1 при гостуването си на " Ювентус " в суперсблъсъка в група 8. Победното попадение за " бианконерите " означи Федерико Киеза 10 секунди след почивката.

По-този метод " Челси " към този момент има 5 следващи провали при визити на тимове от Серия " А " в Шампионската лига. Четирите преди тазвечершното са против друг отбор - " Интер " (2009/10), " Наполи " (2011/12), " Ювентус " (2012/13) и " Рома " (2017/18).

На " Ювентус Стейдиъм " " Челси " взе самодейността още през цялото време и владееше топката повече, само че не съумя да сътвори чисто голови състояние. Домакините разчитаха на контраатаки и можеха да поведат в 20', само че топката мина настрана от вратата след удар на Киеза.

" Старата госпожа " продължи да чака търпеливо своя миг и той настъпи в 10-ата секунда на второто полувреме - Федерико Бернардески изведе Киеза и последният разстреля Едуар Менди за 1:0. Голът на фланговия футболист е най-ранният след почивката на мач в Шампионската лига от сезон 2003/04 насам.

Впоследствие Мануел Локатели бе покрай очевиден автогол при опит да почисти топката. Бернардески пък пропиля отлична опция да удвои задатъка на италианския гранд, а за " Челси " пропуск направи Ромелу Лукаку.

С втората си поредна победа " Ювентус " е на върха в групата с цялостен актив от 6 точки, пред " Челси " и " Зенит " с по 3 и " Малмьо " на дъното без извоювана точка.

" Аталанта " – " Йънг Бойс " 1:0

1:0 Матео Песина (68)

" Зенит " – " Малмьо " 4:0

1:0 Клаудиньо 9', 2:0 Далер Кузяев (49), 3:0 Алекс Сутормин (80), 4:0 Уендел (90+4)

" Бенфика " - " Барселона " 3:0

1:0 Дарвин Нунес (3), 2:0 Рафа Силва (69), 3:0 Дарвин Нунез (78-дузпа)

" Байерн " – " Динамо " Киев 5:0

1:0 Роберт Левандовски (12-дуз
Източник: btvnovinite.bg