Ница се върна на първото място в Лига 1 след

...

Ница се върна на върха във френската Лига 1 след домакинска победа срещу Рен

Ница се върна на първото място в Лига 1 след домакинска победа с 2:0 против Рен в дуел от 11-ия кръг във Франция.

Попадение на Жереми Бога през първото полувреме и късен гол от свободен удар на Софиан Диоп, при който топката се отклони във вратаря на Рен Стив Манданда, осигуриха на Ница четвърти следващ триумф.

Тимът води класирането с 25 точки, с една повече пред първенеца Пари Сен Жермен и с две пред третия Монако. Рен заема 11-а позиция с 12 точки.

Точно преди почивката домакините откриха резултата, когато Терем Мофи се промъкна около отбраната, стигна до далечната греда, където подаде на Бога и той се разписа.

Юсуф Ндайишимийе от Ница получи пряк червен картон в 75-ата минута след обзор със системата за видеоарбитраж ВАР поради жестоко влизане против Енцо Ле Фее.

Ница завоюва директен свободен удар навръх границата на наказателното поле три минути преди края, когато Омари получи пряк червен картон за нарушаване против Еван Гесан. Последвалият удар на Диоп срещна напречната греда и рикошира в гърба на Манданда, с цел да влезе в мрежата.