Разкрития: Защо кралското семейство никога няма да се върне в Бъкингамския дворец, данъците на Чарлз и Уилям и други финансови тайни Новини
Нито един английски монарх повече няма да живее в Бъкингамския замък, макар че ремонтът на историческата кралска резиденция, финансиран с 369 милиона паунда от данъкоплатците, е към своя край.
В четвъртък беше доказано, че кралят и кралицата няма да се реалокират в формалната лондонска резиденция на монарха даже след завършването на десетгодишната реорганизация идната година.
Вместо това Чарлз и Камила ще останат за непрекъснато в Кларънс Хаус, ситуиран от другата страна на бул. „ Дъ Мол “.
Принц Уилям към този момент разгласи, че той и брачната половинка му, принцесата на Уелс, имат намерение да останат в частния си дом „ Форест Лодж “ в Уиндзор, когато той се възкачи на трона. Това значи, че и идващият суверен няма да живее в столицата.
Историческата кралска резиденция, употребена за първи път от кралица Виктория през 1837 година, ще отваря порти за обществеността по-често през годината. Целта е да се генерират доходи и да се понижи финансовата тежест върху данъкоплатците.
Кралски съветници настояха в четвъртък, че постройката ще остане „ оживеният кошер “ и „ щаб на монархията “, където ще продължат да се организират срещи, приеми, церемонии по връчване на оценки, аудиенции, държавни визити и култивиран празненства.
Апаратът на кралското домакинство също ще остане на място. Единствената разлика ще бъде, че кралят, който ще идва за срещи всекидневно, когато е в Лондон, просто ще спи в прилежащата постройка.
Този ход обаче неизбежно ще породи опасения, че без монарх, който да живее там непрекъснато, дворецът ще загуби своето „ сърце и душа “, да не приказваме за интернационалния си авторитет, и ще се трансформира в следващата прославена офис постройка.
Историческото разобличаване пристигна, до момента в който Бъкингамският замък представяше годишния си финансов доклад, който тази година дава обещание да бъде по-„ транспарантен “ от всеки път.
Той е първият монарх в историята, който разгласява данъчната си декларация.
Принц Уилям, който също за първи път разкрива данните си, откогато е принц на Уелс, непринудено е платил 7,7 милиона паунда налог върху персоналните приходи и финансовите облаги на английските данъчни управляващи.
Престолонаследникът също по този начин е таксувал татко си с над 500 000 паунда наем предходната година, с цел да продължи да употребява имението си в Глостършър, Хайгроув, което в този момент е благосъстоятелност на Уилям посредством неговото херцогство Корнуол.
Основното финансиране на монархията ще скочи до 100 милиона паунда годишно, съвсем удвоявайки се за три години.
Средствата са предопределени за наваксване с поддръжката на населяваните кралски дворци, усилване на киберсигурността в кралските резиденции и инсталиране на енергийно ефикасни отоплителни системи.
Кралските съветници обаче подчертаха, че не разполагат с „ празен чек “ от данъкоплатците и че монархията предлага положително съответствие сред цена и качество, както и социална работа, като финансирането ще остане непроменено през идващите пет години.
Промяната в жилищните проекти на кралското семейство беше разкрита в четвъртък от пазителя на персоналните финанси на краля, Джеймс Чалмърс, който съобщи, че решението е взето след деликатно обсъждане от Негово Величество и неговите съветници.
Към края на ръководството си кралица Елизабет, която не криеше неприязънта си към живота „ над магазина “, оставаше в двореца единствено един път или два пъти седмично, предпочитайки да обитава в замъка Уиндзор, който обожаваше.
По това време кралските съветници упорстваха, че монархът ще се върне в историческия център на властта след приключването на десетгодишните строителни работи. Техните уверения обаче наподобява се разколебаха през последните години, като публични лица започнаха да споделят, че е „ планувано “ суверенът да се откри още веднъж там.
Макар решението да е значително подбудено от персоналната решителност на краля да отвори кралските резиденции за обществеността и да понижи тежестта върху данъкоплатците, няма подозрение, че той се усеща по-комфортно в „ по-уютния “ прилежащ Кларънс Хаус, където живее от 2003 година
Той към този момент е на 77 години и през 2024 година беше диагностициран с рак – положение, за което към момента се лекува, макар че се твърди, че лекарите са удовлетворени от напредъка му.
Обяснявайки решението, господин Чалмърс съобщи: „ Целта на плана за възобновяване, несъмнено, беше да се извършат основни действия, с цел да се предотврати пагубен пожар или наводняване в една емблематична национална постройка и тя да стане годна за задачата си като център на националния живот за идните генерации. “
Техни Величества ще разполагат с частни пространства в двореца, където ще могат да се отдръпват през работния ден и които биха могли да се употребяват като жилищни площи в бъдеще.
Друг почитан кралски помощник увери, че за обществото смяната ще е съвсем незабележима, защото кралят ще прекарва по-голямата част от работния си ден точно там.
„ Негово Величество изпитва голяма обвързаност към Бъкингамския замък и надълбоко почитание към ролята му в кралския и публичен живот. Той ще остане работещ дом, само че ние се стремим да разтеглим публичния достъп, с цел да увеличим оптимално националната изгода от една постройка, финансирана с обществени средства “, добави източникът.
В четвъртък беше доказано, че кралят и кралицата няма да се реалокират в формалната лондонска резиденция на монарха даже след завършването на десетгодишната реорганизация идната година.
Вместо това Чарлз и Камила ще останат за непрекъснато в Кларънс Хаус, ситуиран от другата страна на бул. „ Дъ Мол “.
Принц Уилям към този момент разгласи, че той и брачната половинка му, принцесата на Уелс, имат намерение да останат в частния си дом „ Форест Лодж “ в Уиндзор, когато той се възкачи на трона. Това значи, че и идващият суверен няма да живее в столицата.
Историческата кралска резиденция, употребена за първи път от кралица Виктория през 1837 година, ще отваря порти за обществеността по-често през годината. Целта е да се генерират доходи и да се понижи финансовата тежест върху данъкоплатците.
Кралски съветници настояха в четвъртък, че постройката ще остане „ оживеният кошер “ и „ щаб на монархията “, където ще продължат да се организират срещи, приеми, церемонии по връчване на оценки, аудиенции, държавни визити и култивиран празненства.
Апаратът на кралското домакинство също ще остане на място. Единствената разлика ще бъде, че кралят, който ще идва за срещи всекидневно, когато е в Лондон, просто ще спи в прилежащата постройка.
Този ход обаче неизбежно ще породи опасения, че без монарх, който да живее там непрекъснато, дворецът ще загуби своето „ сърце и душа “, да не приказваме за интернационалния си авторитет, и ще се трансформира в следващата прославена офис постройка.
Историческото разобличаване пристигна, до момента в който Бъкингамският замък представяше годишния си финансов доклад, който тази година дава обещание да бъде по-„ транспарантен “ от всеки път.
Крал Чарлз персонално е платил 12,9 милиона паунда налози за 2024/25 година и непринудено е внесъл над 30 милиона паунда, откогато е на трона.
Той е първият монарх в историята, който разгласява данъчната си декларация.
Принц Уилям, който също за първи път разкрива данните си, откогато е принц на Уелс, непринудено е платил 7,7 милиона паунда налог върху персоналните приходи и финансовите облаги на английските данъчни управляващи.
Престолонаследникът също по този начин е таксувал татко си с над 500 000 паунда наем предходната година, с цел да продължи да употребява имението си в Глостършър, Хайгроув, което в този момент е благосъстоятелност на Уилям посредством неговото херцогство Корнуол.
Основното финансиране на монархията ще скочи до 100 милиона паунда годишно, съвсем удвоявайки се за три години.
Средствата са предопределени за наваксване с поддръжката на населяваните кралски дворци, усилване на киберсигурността в кралските резиденции и инсталиране на енергийно ефикасни отоплителни системи.
Кралските съветници обаче подчертаха, че не разполагат с „ празен чек “ от данъкоплатците и че монархията предлага положително съответствие сред цена и качество, както и социална работа, като финансирането ще остане непроменено през идващите пет години.
Промяната в жилищните проекти на кралското семейство беше разкрита в четвъртък от пазителя на персоналните финанси на краля, Джеймс Чалмърс, който съобщи, че решението е взето след деликатно обсъждане от Негово Величество и неговите съветници.
Монархът от дълго време търси способи да отвори Бъкингамския замък за необятната аудитория и по този метод да стане по-самофинансиращ се.
Към края на ръководството си кралица Елизабет, която не криеше неприязънта си към живота „ над магазина “, оставаше в двореца единствено един път или два пъти седмично, предпочитайки да обитава в замъка Уиндзор, който обожаваше.
По това време кралските съветници упорстваха, че монархът ще се върне в историческия център на властта след приключването на десетгодишните строителни работи. Техните уверения обаче наподобява се разколебаха през последните години, като публични лица започнаха да споделят, че е „ планувано “ суверенът да се откри още веднъж там.
Макар решението да е значително подбудено от персоналната решителност на краля да отвори кралските резиденции за обществеността и да понижи тежестта върху данъкоплатците, няма подозрение, че той се усеща по-комфортно в „ по-уютния “ прилежащ Кларънс Хаус, където живее от 2003 година
Той към този момент е на 77 години и през 2024 година беше диагностициран с рак – положение, за което към момента се лекува, макар че се твърди, че лекарите са удовлетворени от напредъка му.
Обяснявайки решението, господин Чалмърс съобщи: „ Целта на плана за възобновяване, несъмнено, беше да се извършат основни действия, с цел да се предотврати пагубен пожар или наводняване в една емблематична национална постройка и тя да стане годна за задачата си като център на националния живот за идните генерации. “
Крал Чарлз III и кралица Камила са взели решение да не трансформират Бъкингамския замък в своя непрекъсната лондонска резиденция, като вместо това ще продължат да живеят в Кларънс Хаус. Решението е стимулирано от желанието им да се усили доста публичният достъп до двореца.
Техни Величества ще разполагат с частни пространства в двореца, където ще могат да се отдръпват през работния ден и които биха могли да се употребяват като жилищни площи в бъдеще.
Друг почитан кралски помощник увери, че за обществото смяната ще е съвсем незабележима, защото кралят ще прекарва по-голямата част от работния си ден точно там.
„ Негово Величество изпитва голяма обвързаност към Бъкингамския замък и надълбоко почитание към ролята му в кралския и публичен живот. Той ще остане работещ дом, само че ние се стремим да разтеглим публичния достъп, с цел да увеличим оптимално националната изгода от една постройка, финансирана с обществени средства “, добави източникът.
Източник: woman.bg
КОМЕНТАРИ




