Николай Панов зае девето място на 10 метра пистолет за

...

Николай Панов завърши на девето място на пистолет при мъжете, една точка лиши България от бронз в отборното при жените

Николай Панов зае девето място на 10 метра револвер за мъже на европейското състезание по спортна пукотевица в Дьор.

Панов записа 579 точки в квалификациите и напълно малко не му доближи да откри място измежду осемте финалисти.

Опитният Самуил Донков приключи 17-ти с 576 точки, а стрелец номер 1 на България за предходната година Кирил Киров е 22-и със същия актив 576 точки.

Христо Ненов остана 56-ти с 567 точки, Кирил Ушанли - 65-ти с 566 точки.

В отборното класиране на дисциплината при мъжете България е на 6-то място с 1719 точки.

В същата дисциплинираност при дамите най-добре от българските състезателки се показа Мирослава Минчева, която приключи с 570 точки на 12- то място.

Адиел Илиева записа 566 точки и 27 -о място, а олимпийската вицешампионка Антоанета Костадинова е 31-а с 565 точки.

Лидия Ненчева финишира с 563 точки на 38-о място.

Само една точка раздели българският състав от бронз в отборното класиране при дамите, за което се взимат точките на първите три състезателки от всеки отбор.

България е 4-та с 1701 точки, единствено с 1 точка разлика от третия Полша.