Никола Цолов постигна впечатляващ успех в спринтовото състезание за Гран

...
Никола Цолов постигна впечатляващ успех в спринтовото състезание за Гран
Коментари Харесай

Историческо! Цолов с първи подиум във Формула 2 навръх Никулден

Никола Цолов реализира впечатляващ триумф в спринтовото съревнование за Гран При на Абу Даби на пистата „ Яс Марина “, откакто финишира на трето място и за първи път се качи на подиума във Формула 2. Това бе едвам третото му присъединяване в тази категория, оповестява dsport.bg.

Българският водач направи извънредно мощен старт от пета позиция, като още в началните метри изпревари Оливър Гьоте и Виктор Мартен. След това Цолов води доста чисто и решително съревнование, контролирайки изцяло темпото си до самия край.

Въпреки глобата, която го смъкна с три места обратно след вчерашната подготовка, където в началото бе втори, той съумя да се съвземе по най-хубавия метод и да стигне до първия си подиум във Формула 2.

Още в дебютното си спринтово съревнование Цолов беше покрай призовите места, само че случай в последните обиколки му попречи да се подреди измежду най-хубавите.

В борбата за първото място Арвид Линдблад устоя на офанзивите на Джошуа Дюрксен и двамата резервираха позициите си до края на конкуренцията.
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР