Никола Цолов остана на 17-то място в квалификацията за двете

...

Никола Цолов завърши на 17-то място в квалификацията във Формула 3

Никола Цолов остана на 17-то място в квалификацията за двете надпревари във Формула 3 в Австрия. Дебютантът на ART Grand Prix ще започва от тази позиция в спринтовото съревнование в събота и в главната конкуренция в неделя.

Най-бързата обиколка на българския водач беше за 1:21.083 минути, която го остави на 0,626 секунди от първото място, заето от съотборника му в ART Грегоар Соси. Това е първи полпозишън за 23-годишния швейцарец във Формула 3 и първи за ART този сезон.

Сесията беше доста оспорвана, като първите 20 състезатели в класирането се събраха в границите на 0,8 секунди.

Сутринта, по време на свободната подготовка, българинът също записа 17-о време.

" Ред Бул Ринг " е по-трудно трасе в сравнение с наподобява - разяснява Цолов. - На симулатора имах потребност от повече време, с цел да се оправям по-добре с първи и трети завой, само че в хода на сесиите се оказа, че последните два завоя са много по-коварни. "

Спринтовото съревнование във Формула 3 на " Ред Бул Ринг " стартира в събота в 11:00 часа българско време, като дължината му е 21 обиколки или 40 минути плюс една обиколка.