Мая Манолова пред SafeNews: Опитват се да демонтират историята!
Ние ще сме тук до момента в който е належащо, с цел да предотвратим демонтирането и събарянето на Паметника на Съветската войска. Това съобщи Мая Манолова пред камерата на SafeNews откакто дружно с нейните сътрудници от „ Левицата! “ опънаха палатков лагер под монумента в опит за спрат премахването му.
„ Това е опит да се поругае историята, да се демонтира историята “, разяснява още Мая Манолова. „ Ние от „ Левицата! “ сме тук с цел да пазим паметника, да пазим паметта. Стъпките, които предприе държавното управление на Денков са ясни и притеснителни. Процедурата за разглобяване на паметника към този момент е в ход. “
Тя прикани всички жители на София и България, които са подготвени да пазят от поругаване и разглобяване историята, да дойдат в палатковия лагер.
„ Това е едно родолюбиво дело за всички, които желаят историята да не се преиначава “, добави Манолова.




