Не всички възрастни умеят да чакат търпеливо. А какво остава

...
Не всички възрастни умеят да чакат търпеливо. А какво остава
Коментари Харесай

Как да научим детето на търпение

Не всички възрастни умеят да чакат търпеливо. А какво остава за децата. Но се оказва, че има такива способи, които ни оказват помощ да развиваме самоконтрола си и освен това да не умираме от досада. А най-интересното е, че нито един от методите не допуска нуждата от каквито и да било електронни джаджи. Ние сами се удивихме, когато разбрахме, че това въобще е допустимо. Но всичко е обикновено до талантливост и постоянно надалеч по-просто, в сравнение с ни се коства.

Визуализирайте времето.

 Абстрактното мислене стартира да се развива у децата почти на деветгодишна възраст, а до тогава детския разум работи с нагледно-образната система. За децата е мъчно да схванат каква е разликата сред 15 и 45 минути, по тази причина времето би трябвало да се пресъздава допустимо най-добре.

Как не би трябвало да се приказва: „ Излизаме след час ”, „ Имаш 10 минути да си подредиш стаята ”.

Как е вярно: „ Татко ще се върне от работа, когато слъчицето се скрие зад ей оня покрив ”.

Така за детето упованието няма да бъде по този начин трудно, изключително в случай че то съумее да направи съпоставяне: „ О, да. Това е толкоз бързо, едвам си измиеш зъбите ”.

Научете детето на игри, в които да може да играе единствено.

 Има няколко аргументи, заради които независимите игри са значими за детето и една от тях е тази, че то ще може да си поиграе на забавна игра на всяко място и когато и да е. Детската фикция няма граници и ето за какво за такива игри не е наложителна предварителна подготовка или някакви атрибути.

Какви игри са неправилни: игрите на смарт телефон или на таблет стопират развиването на фантазията и творчеството у детето (производителят към този момент е измислил вместо него хода и крайния резултат на играта).

Какви игри са подобаващи: мозайка, търсене на богатство, измисляне на приказки, майки и бебета и т. н.

 Има няколко способа детето да бъде научено да си играе независимо и в случай че родителите се въоръжат с самообладание, то резултатите ще надминат и най-смелите им упования.

Спасителна игра на публични места

Децата постоянно скучаят, когато чакат рейса или пък мама да напазарува в магазина. За такива случаи има един отличен прийом за ангажиране на тяхното внимание.

 Правилата на играта: Двама играчи си намислят по едно малко предпочитание и се уговорят да търсят предмети по някакъв избран симптом (цвят, форма, първата писмен знак от названието). Който пръв преброи по избрания симптом да вземем за пример 20 (може и друга численост, предвид на ситуацията) от предметите в близост, става победител. И желанието му ще се сбъдне първо. Например на спирката, когато чакаш рейса, е забавно да броиш преминаващите коли или пък когато си в рейса, да четеш рекламите по витрините на магазините. Къде тук е хитрият миг? Най-напред това е хазартна игра и по тази причина тя е мощно увлекателна. Освен това може да се трансформират разпоредбите и според от възрастта на детето. На второ място родителят може и да не вземе интензивно присъединяване в играта – децата броят за двама.

Простичък прийом децата да не прекъсват възрастните.

 Правилото: Когато детето желае да каже нещо, а в същото време мама беседва с някой различен, то би трябвало да пристигна при нея и да постави ръката си върху нейната (или на рамото). Когато мама постави своята ръка от горната страна, това значи, че тя го е чула и ще се постарае колкото се може по-скоро да му обърне внимание. Защо този способ работи? Поддържайки контакт, възрастният човек дава да се разбере, че той се отнася с почитание към детето и не го оставя без внимание.

Когато се наложи дълго да се чака ваканцията или Нова година.

 Дори когато детето се е научило да не прекъсва възрастните и да се забавлява единствено, за него ще продължава да бъде все по този начин мъчно да чака някое значимо за него събитие (Нова година, рожден ден, ваканцията и т. н.).

 Как да помогнем: Да се преодолее досадното очакване може да помогне календар-приключение. За всеки ден до набелязаната дата се подготвят картички с пожелания или с креативен задачки, торбички с дребни подаръчета или пакетчета с лакомства. Няма по какъв начин тези неща да не се харесат на всички деца във всяка възраст – та нали всички обожаваме изненадите!

Превод от съветски език за УЧИТЕЛИ БГ: Александър Василев

Инфо: www.adme.ru


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР