Не полът, а характерът има значение за човека, който иска

...
Не полът, а характерът има значение за човека, който иска
Коментари Харесай

Силните Евелина Николова и Биляна Дудова: Няма значение полът, а характерът

Не полът, а характерът има значение за индивида, който желае да стане президент на България. Той би трябвало да постави началото на някаква смяна, тъй като хората са изтощени от година с непрекъснати избори. Мнението е на две от най-хубавите ни представителки в битката - международната шампионка и четирикратна златна медалистка от европейски шампионати Биляна Дудова и бронзовата медалистка от олимпийските игри в Токио Евелина Николова.

Двете приканиха да се гласоподава на днешния балотаж за президент, до момента в който гостуваха в специфичното изборно студио на bTV.

" Всеки се стреми към по-доброто. Важно е и ние самите би трябвало да изберем нашето бъдеще. Българите сме доста мощен народ, коренът ни е доста мощен и това ни дава огромна воля за победа. Когато спечелиш, стъпиш на най-високото ходило и чуеш българския химн, който е прелестен, това нещо е възприятие на огромна горделивост и чест. Нашите победи са мотивация за бъдещото потомство. Те се радват за нашите триумфи, виждат нашата страст, която изпитваме, до момента в който печелим и даже в загубите. След олимпийските игри имах опция да бъда посрещната в няколко града в България и се срещнах със ужасно доста деца, които, седейки, гледайки ме в очите, ми споделяха " Аз желая да стана като теб, желая да стана олимпийски първенец, да печеля орден ". Виждах техния пламък в очите. Донякъде съм съумяла да извърша своята задача и да разпаля огъня в децата ", сподели Николова и добави:

Снимка: Reuters

" Може би не се е появила задоволително почтена жена, която да заеме президентския пост. Една жена може да бъде необикновен водач. Все още в нашия спорт нямаме жена, която да застане на треньорското място. Спортът е неизменима част от моя живот и няма вид да изляза изцяло "

Дудова, която сега се приготвя за идния сезон в Унгария, е на същото мнение.

Снимка: bul-wrestling.org

" Живеем в един мъжки свят и на всички места господстват мъжете. Но към този момент и дамите стартират да демонстрират, че няма значение мъж или жена си, а какъв темперамент си, с цел да се пребориш с каквото и да било - и в политиката, и в спорта "

Според двете спортистки българите са се уморили от непрекъснати избори в последните месеци, а политическата неустойчивост прави взимането на значими решения мъчно.

Снимка: Lap.bg

" Някой би трябвало да чуе настояванията на хората, тъй като са леко разярени. Цялото това размотаване - избори, избори, избори... Колко проблеми стоят нерешени. Трябва да се почне отнякъде, с цел да се тръгне нанякъде. Тези, които са стъпили там и желаят да вземат тези длъжности, са изцяло наясно какво би трябвало да се направи. Те знаят най-добре. От нас е изборът, а от тях е започването ", сподели Николова.
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР