Не е изключено да бъде нанесен удар по европейските спътници

...
Не е изключено да бъде нанесен удар по европейските спътници
Коментари Харесай

Борел се опасява от удари по европейските спътници

Не е изключено да бъде нанесен удар по европейските спътници в околоземна орбита, предизвести висшият представител на Европейски Съюз за външната политика Жозеп Борел.

Той приказва пред участниците в 15-ата конференция за европейското галактическо пространство в Брюксел.

Борел посочи, че три месеца преди началото на войната в Украйна съветските въздушно-космически сили (ВКС) тествали противоспътниково оръжие.

„ Това беше безотговорна постъпка, която сътвори освен боклуци, а сподели, че Русия е подготвена да заплаши всеки сателит “, съобщи посланик номер 1 на Европейски Съюз.

И продължи:

„ Европейската комисия и НАТО работят дружно за отбрана на сериозната инфраструктура. Все още не знаем каква част от тези уреди зависят от сателитно ръководство. “

Войната в Украйна се е трансформирала в вик за пробуждане, изключително във връзка с Космоса. В околоземна орбита през днешния ден работят към 5500 спътника, уточни Борел. От тях близо 10 на 100 са благосъстоятелност на военните, а част от останалите са с двойна приложимост и дават основна информация за сигурността и защитата.

„ Сателитните фотоси и връзки демонстрираха, че могат да трансформират играта за украинската войска, украинските военни сили и цялото население на Украйна. Те дадоха основна информация за обстановката, която оказа помощ да се устои на офанзивите. Те осигуриха връзка на украинците с тяхната страна и с целия свят. Спомнете си, че през нощта, когато стартира нахлуването - 23 против 24 февруари, 24 часа преди началото на войната, телекомуникационната мрежа „ Виасат “ бе подложена на хакерска атака. И тогава един елементарен злоумишлен вирус съумя да порази големи елементи от огромна информационна галактическа мрежа, която украинските военни използваха. Това беше и първият сигнал, че войната стартира “, напомни шефът на европейската дипломация.

Той е уверен, че Космосът ще се трансформира в полесражение или най-малко в място, където ще има конкуренция и конфликти.
Още по темата
Източник: clubz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР