Най-оспорваният мач от репешажите за класиране на четвъртфиналите от европейското

...

Русия се измъчи срещу Грузия, но е на четвъртфинал

Най-оспорваният мач от репешажите за класиране на четвъртфиналите от европейското състезание по водна топка за мъже в Будапеща бе този сред Русия и Грузия.

С гол на Игор Бичков в последната минута на извънредно зрелищния дуел, „ сборная “ преодоля коравия си противник с 14:13.

„ За благополучие успяхме да победим и към този момент сме една стъпка по-близо до класиране на олимпийските игри. Следващата ни задача е да бием Унгария. Трябва да призная, че Грузия игра доста добре, мачът бе завързан, изключително най-после “, съобщи Бичков на пресконференциата след мача.
 Испания бе затруднена единствено през първата част от Германия (1:1), само че след това реши умерено мача в своя изгода (12:6) с основен воин Алваро Гранадос, създател на 5 гола.

Румъния поведе с 4:1 против Гърция, само че по-големият опит на южните ни съседи се оказа решителен за безапелационния поврат и успеха им с 7:14.

Както се очакваше, Черна гора нямаше никакви проблеми против Турция 17:6.