Два кораба от Иран преминаха през Ормузкия проток въпреки американската блокада
Най-малко два кораба, обслужващи ирански пристанища, минаха през Ормузкия пролив макар военната обсада от страна на Съединени американски щати.
▪️Балкерът „ Кристиана “ под флага на Либерия мина през стратегически значимия проток след разтоварване на царевица в иранското пристанище Бандар-Имам-Хомейни, като мина около иранския остров Ларак 2 часа откакто Съединени американски щати започнаха блокадата.
▪️Втори транспортен съд, танкерът „ Елпис “ под флага на Коморските острови, също мина през пролива по време на блокадата.
▪️По-рано бе обявено, че през пролива е минал китайски танкер.
източник: ToI
▪️Балкерът „ Кристиана “ под флага на Либерия мина през стратегически значимия проток след разтоварване на царевица в иранското пристанище Бандар-Имам-Хомейни, като мина около иранския остров Ларак 2 часа откакто Съединени американски щати започнаха блокадата.
▪️Втори транспортен съд, танкерът „ Елпис “ под флага на Коморските острови, също мина през пролива по време на блокадата.
▪️По-рано бе обявено, че през пролива е минал китайски танкер.
източник: ToI
Източник: novinata.bg
КОМЕНТАРИ




