Театър на лицемерието на общинската сесия в Радомир
Миро Бонев
Истински образец за гражданско общество в Радомир... само че и фрапантен образец за политическо двуличие!
Вчера присъствах на общинската сесия в град Радомир. Първоначално бях впечатлен от наличието на толкоз доста съграждани, юристи и общественици, които излязоха с стоманени експертни причини против ветроенергийния парк „ Орисол 2 “. Гражданите бяхме безапелационни: Няма да допуснем заличаване на природата ни в името на корпоративни ползи!
Местната власт, кметът и общинските съветници ни кимаха одобрително. Убеждаваха ни по какъв начин ще търсят разновидности да не дават позволения, по какъв начин ще се съобразят с волята ни. Веднага по-късно хората остро възроптаха и против точката за 3000 декара фотоволтаици в Диканя, където ни излъгаха в очите, че били „ пустеещи земи “, а в действителност ще се режат гори.
И тук пристигна най-голямото и грозно нещо... В момента, в който жителите си тръгнахме и залата се опразни, маските паднаха! Настана цялостно двуличие. На дневен ред пристигна последваща точка – за голямо слънчево оборудване в землищата на селата Прибой и Борнарево.
Мислите ли, че съветниците удържаха на думата си, която ни дадоха преди пет минути? НЕ! Когато никой не ги гледаше и жителите към този момент ги нямаше, същите тези хора, които ни обещаваха поддръжка за природата, гласоподаваха „ ЗА “ съсипването на Прибой и Борнарево.
Само ТРИМА общински съветници имаха доблестта да гласоподават „ ПРОТИВ “! Всички останали предадоха интереса на хората и точката мина по най-подлия метод – „ на мрачно “, откакто залата остана празна.
Това ли е вашият „ разговор “, господа общински чиновници? Пред цялостна залата играете спектакъл, а когато хората си тръгнат, гласувате в полза на корпорациите? Направо съм покъртен, меко казано, погнусен и омерзен от това държание!
Призовавам всички съграждани: Има формален видеозапис от общинската сесия. Влезте и изгледайте тъкмо тази точка! Вижте ПОИМЕННО кои общински съветници предадоха доверието ни и кои бяха тримата с героизъм да гласоподават срещу. Трябва да знаем лицата им! И просто на следващия ден, на изборите, им покажете на тези лицемери ЧЕРВЕН КАРТОН! Крайно време е в общинските препоръки да влизат хора, които мислят за общото богатство и за хората, а не за персоналните си и корпоративни ползи. Нека на следващия ден подкрепим и изберем още веднъж единствено тези, които действително са работили в интерес на обществото през годините!
Радомир и селата ни няма да не помнят това изменничество! Бъдете будни на следващия ден пред урните!
Фейсбук
Истински образец за гражданско общество в Радомир... само че и фрапантен образец за политическо двуличие!
Вчера присъствах на общинската сесия в град Радомир. Първоначално бях впечатлен от наличието на толкоз доста съграждани, юристи и общественици, които излязоха с стоманени експертни причини против ветроенергийния парк „ Орисол 2 “. Гражданите бяхме безапелационни: Няма да допуснем заличаване на природата ни в името на корпоративни ползи!
Местната власт, кметът и общинските съветници ни кимаха одобрително. Убеждаваха ни по какъв начин ще търсят разновидности да не дават позволения, по какъв начин ще се съобразят с волята ни. Веднага по-късно хората остро възроптаха и против точката за 3000 декара фотоволтаици в Диканя, където ни излъгаха в очите, че били „ пустеещи земи “, а в действителност ще се режат гори.
И тук пристигна най-голямото и грозно нещо... В момента, в който жителите си тръгнахме и залата се опразни, маските паднаха! Настана цялостно двуличие. На дневен ред пристигна последваща точка – за голямо слънчево оборудване в землищата на селата Прибой и Борнарево.
Мислите ли, че съветниците удържаха на думата си, която ни дадоха преди пет минути? НЕ! Когато никой не ги гледаше и жителите към този момент ги нямаше, същите тези хора, които ни обещаваха поддръжка за природата, гласоподаваха „ ЗА “ съсипването на Прибой и Борнарево.
Само ТРИМА общински съветници имаха доблестта да гласоподават „ ПРОТИВ “! Всички останали предадоха интереса на хората и точката мина по най-подлия метод – „ на мрачно “, откакто залата остана празна.
Това ли е вашият „ разговор “, господа общински чиновници? Пред цялостна залата играете спектакъл, а когато хората си тръгнат, гласувате в полза на корпорациите? Направо съм покъртен, меко казано, погнусен и омерзен от това държание!
Призовавам всички съграждани: Има формален видеозапис от общинската сесия. Влезте и изгледайте тъкмо тази точка! Вижте ПОИМЕННО кои общински съветници предадоха доверието ни и кои бяха тримата с героизъм да гласоподават срещу. Трябва да знаем лицата им! И просто на следващия ден, на изборите, им покажете на тези лицемери ЧЕРВЕН КАРТОН! Крайно време е в общинските препоръки да влизат хора, които мислят за общото богатство и за хората, а не за персоналните си и корпоративни ползи. Нека на следващия ден подкрепим и изберем още веднъж единствено тези, които действително са работили в интерес на обществото през годините!
Радомир и селата ни няма да не помнят това изменничество! Бъдете будни на следващия ден пред урните!
Фейсбук
Източник: duma.bg
КОМЕНТАРИ




