Най-голямата реформа в спорта вероятно няма да се състои. Преди

...
Най-голямата реформа в спорта вероятно няма да се състои. Преди
Коментари Харесай

Провали ли се най-голямата реформа в спорта в Пловдив?

Най-голямата промяна в спорта евентуално няма да се състои. Преди седмица на страницата на Община Пловдив бе качено предлагането, с което се основава новото общинско дружество „ Спорт “ на мястото на Оперативна програма „ Многофункционална спортна зала “. Репортер на TrafficNews видя обаче, че проекторешението е свалено от страницата на администрацията.
Прочетете още
Идеята бе към нея новото дружество да минат всички спортни обекти в града, както и дейностите, с които се финансира спортния календар и подпомагането на клубовете. С това щеше се закрие отдел „ Спорт и юношески действия ”, а Оперативна програма „ Жилфонд ” да дава отговор единствено за комерсиалните и жилищни парцели на Община Пловдив.

Предложението бе, с цел да се ръководят по-адекватно парцелите, както и да няма повтаряне на действия.

Предвидената конструкция на новото  бе Оперативна програма  да е със 70 щата. Освен шеф в него влизат 7 души в отдел административен, 6 броя ръководство на спортните обекти, 43 щата  строително-ремонтни действия и поддръжка, 13 направление „ Многофункционална спортна зала ”.  На процедура всички щатове са от другите звена, които се занимават със спортни действия.

Създаването на Оперативна програма „ Спорт “ бе обявено от кмета Костадин Димитров преди няколко месеца, само че очевидно все още това няма да се случи.

Една от аргументите е недоволството от страна на Сдружение ПФК „ Ботев “ поради вкарването на двата стадиона в активите на новото Оперативна програма.  На среща сред Илиян Филипов, Борис Гиздаков, Рашко Стоянов и Георги Титюков, бе оповестено, че Община Пловдив счита сама да стопанисва комерсиалните площи през новото Оперативна програма.  Нещо, което не е било казано от администрацията.

Репортер на TrafficNews се свърза с началника на отдела по „ Спорт и юношески действия “ Иван Запрянов, който също бе един от основателите на промяната.

„ И аз видях, че предлагането е свалено от уеб страницата на Община Пловдив.  В обществото потеглиха клюки, че двата стадиона – „ Христо Ботев “ и „ Локомотив “ ще бъдат дадени на новото Оперативна програма. Това няма по какъв начин да се случи първо, тъй като те са в развой на градеж, а по-късно Общинският съвет би трябвало да ги зачисли като благосъстоятелност към някое звено и по-късно да се отдадат. Все отново, с цел да не стига до напрежение измежду почитателите, имахме предложение стадионите да бъдат изкарани и да няма подозрение за бъдещето им стопанисване. Явно обаче се е взело друго решение “, съобщи Иван Запрянов.

Както писахме главен съперник на новата конструкция бе някогашният зам.-кмет Георги Титюков.

Макар неговата електорална поддръжка да е на дъното,  явно въздействието му се резервира в ръководството на  града и той съумя да извърши задачата си. Единственият, който към момента е непосредствен до Титюков е зам.-кметът Николай Бухалов. Последният защото няма административен опит за всяко нещо се допитва до неговия предходник, като на процедура Титюков още  „ коли и беси ” в ресора.

 Борбата на Титюков е отделът и неговите функционалности да останат, като за шеф се постави непосредствен до него човек, само че най-много дисциплиниран. По този метод Титюков ще може още веднъж да харчи по 2 млн. лв. на година за спортния календар и финансиране на клубовете по негова самодейност. Неслучайно и по време на срещата, излъчена в страницата на Ботев Пловдив, Титюков съобщи, че е „ несвоевременно отдела по „ Спорт и юношески действия “ да бъде закрит. Той обаче се стимулира за какво това е проблем.

 

 

 
Източник: trafficnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР