Най-добрият български тенисист Григор Димитров играе срещу австралиеца Ринки Хиджиката

...

НА ЖИВО: Григор Димитров срещу Ринки Хиджиката, българинът взе първия сет за 28 минути

Най-добрият български тенисист Григор Димитров играе против австралиеца Ринки Хиджиката в мач от четвъртфиналите на шампионата в Бризбейн. Това е първият мач по сред им.

Мачът стартира чудесно за Григор Димитров. Българският тенисист направи два пробива и завоюва първите пет гейма в срещата. Едва по-късно противникът му завоюва личен сервис-гейм, с цел да понижи на 1:5. Това разреши на българския тенисист да сервира за продобиване на първия сет. Успехът обаче не пристигна елементарно, защото на Гришо се наложи да избавя два брейкбола. Все отново той взе първата част с 6:1.

Победителят от днешния мач на полуфиналите ще се изправи против Рафаел Надал (Испания) или Джордан Томпсън (Австралия).