Най-добрият български тенисист Григор Димитров донесе преднина на европейския отбор

...

Григор Димитров с победа в “Лейвър Къп”

Най-добрият български тенисист Григор Димитров донесе преднина на европейския тим в “Лейвър Къп ”. Световният №10 се наложи над чилиеца Алехандро Табило със 7:6 (4), 7:6(2) в оспорван дуел, траял 2 часа и 17 минути. Българинът трябваше да прави поврат от 1:5, 15:40 във втория сет и изоставайки с два пробива, като в последна сметка завоюва пет следващи гейма и затвори мача в последвалия тайбрек, предава Спортал.

Така тима на Европа повежда с 2-1 в общия резултат преди двойковия мач, с който завършва първия ден от шампионата - Карлос Алкарас/Александър Зверев против Тейлър Фриц/Бен Шелтън. По-рано през днешния ден Франсиско Серундоло изведе международния отбор напред с победа над Каспер Рууд, само че по-късно Стефанос Циципас изравни с триумф над Танаси Кокинакис.
Източник: petel.bg