Най-добрата българска тенисистка - Виктория Томова, се класира за 1/16-финалите

...

Виктория Томова с първа олимпийска победа в кариерата си

Най-добрата българска тенисистка - Виктория Томова, се класира за 1/16-финалите на женския шампионат на Олимпиадата в Париж след двусетова победа (6:4, 7:6) против полякинята Магдалена Фрех.

Нашето момиче завоюва първия сет за 51 минути, а по-късно се нуждаеше от малко повече от час, с цел да завърши втората част, а с това и срещата, пишат Голове, метри, секунди на страницата си във фейсбук.

Във втория сет Томова поведе с 5:2 и даже стигна до два мачбола, само че Фрех отхвърли да се съобщи и завоюва четири следващи гейма. Вики прекъсна отрицателната серия и вкара сета в тайбрек, в който победи със 7:4.

На 1/16-финалите Томова ще се изправи против победителката в дуела сред 11-ата в схемата Ема Наваро (САЩ) и Юлия Грабер (Австрия).
Източник: petel.bg