Националният тим на Нидерландия не изпусна възможността да победи намиращия

...

Турция беше сполетяна от сурово нидерландско отмъщение

Националният отбор на Нидерландия не изпусна опцията да победи намиращия се в сериозна игрова рецесия състав на Турция. Южните ни съседи се показват надалеч под опциите си още от Евро 2020, като довечера бяха цялостен новобранец на " Йохан Кройф Арена " и изгубиха с 1:6. По този метод " оранжевите " си отмъстиха за провалянето с 2:4 от същия противник при започване на квалификационната акция.

" Лалетата " на Луис Ван Гаал бяха облагодетелствани и от аления картон на Чаглар Союнчу минута преди края на първото полувреме.
 Снимка 545649
Източник:

Но даже и преди него, резултатът към този момент бе 3:0 в интерес на " оранжевите ". Тон за разгрома даде даде Дави Клаасен още в 60-ата секунда след пас на Депай. малко по-късно упоменатите си размениха функциите, с цел да означи звездата на Барселона. Мемфис сътвори класиката в 38-ата минута, когато беше прецизен от дузпа.

В 54-ата минута най-хубавият на терена - Мемфис Депай получи и заслужената приятност, откакто откри за трети път мрежата на сломения Угорджан Чакър.
 Снимка 545653
Източник:

До края, макар изваждането на съществени свои играчи, нидерландската селекция стигна и до нови две попадения. Техни създатели станаха халфът на Фейенорд - Гуус Тил и новата звезда на Борусия (Дортмунд) - Дониел Мален. Съсипаната чест на турците леко бе възобновена от почетния гол на Дженгиз Юндер в продължението.

Нидерландия остава водач в групата с 13 точки, само че по-добри индикатори от втория Норвегия. Турците към момента са в играта със своето трето място.
 Португалия си свърши работата и без Роналдо

" Мореплавателите " надделяха Азербайджан с 3:0

НИДЕРЛАНДИЯ - ТУРЦИЯ 6:1

1:0 Клаасен (1 " ), 2:0 Депай (16 " ), 3:0 Депай-дузпа (38 " ), 4: Депай (52 " ), 5:0 Тил (80 " ), 6:0 Мален (90 " ), 6:1 Юндер (90+2 " )