Националният отбор по волейбол на България за девойки под 19

...

България на полуфинал на Балканиадата в Сърбия

Националният тим по волейбол на България за девойки под 19 години продължава сполучливия си път на Балканиадата в Сърбия, като се класира на полуфинали на шампионата. Волейболистките ни, водени от Асен Методиев, надиграха Македония с 3:0 (25:13, 25:22, 25:15) гейма във втория си мач от група А на конкуренцията.

С това младите ни " лъвици " реализираха втора чиста победа, откакто на старта се постановиха над Румъния със същия резултат. Така българките излязоха напред в класирането с цялостен актив от 6 точки, Македония е на последното четвърто място без триумф досега.

Втората позиция е Сърбия с  една победа и 3 точки, само че преди изиграването на втория мач на домакините против Румъния. При триумф двата отбора ще се изравтят и ще бъдат с по две победи, като ще спорят за първото място в групата.

Двубоят сред България и Сърбия и на следващия ден, 23 август, като  стартира в 18:40 ч.

Балканиадата в Сърбия е генерална подготовка за националките преди присъединяване им на Европейското състезание 2018, което ще се организира от 1 до 9 септември в Албания.
Източник: ruse24.bg