Националният отбор по футбол на Нигерия до 20 години поднесе

...

Ас на Ботев Пд отново блести на Световното за младежи

Националният тим по футбол на Нигерия до 20 години сервира огромната изненада на Световното състезание за младежи, което се организира в Аржентина.

Селекцията на „ супер орлите “ изхвърли от форума домакините след триумф с 2:0 в осминафинален конфликт и по този начин си уреди среща с спечелилия от двойката Еквадор – Южна Корея в четвъртфиналите.

Сериозен принос за огромната победа има нападателят на Ботев (Пловдив) Уме Емануел.

Той влезе в игра като запаса в 57-ата минута, а в 61-ата асистистира за гола на Ибрахим Мухамед, с  който Нигерия откри резултата.

Това е втора асистенция на Емануел на Мондиала, откакто той даде голов пас и в дуела против Италия в груповата фаза.

Нигерия реши изхода на осминафинала надълбоко в добавеното време, когато Ривано Сарки оформи крайния резултат.

Другият футболист на Ботев (Пловдив) в селекцията на Нигерия – Точукву Ннади, беше титуляр и остана на терена до 89-ата минута.