Националният отбор по футбол на Босна и Херцеговина, воден от

...

Обрат донесе успеха на Ивайло Петев и Босна и Херцеговина

Националният тим по футбол на Босна и Херцеговина, воден от селекционера Ивайло Петев, реализира победа с 3:2 над Финландия в мач от 4-ия кръг на Лига Б на Лигата на Нациите.

Миралем Пянич откри резултата на стадион " Билино Полйе " в Зеница от дузпа след нарушаване на Саули Вайсанен.

В 10-ата минута Теему Пуки възобнови равенството, откакто засече с едно допиране центриране отляво на Бенджамин Калман.

Гостите реализираха поврат в 18-ата минута. Бенджамин Калман овладя подаване на Теему Пуки в наказателното поле и с изстрел по диагонала направи резултата 2:1.

Един Джеко възобнови равенството в 30-ата минута. Нападателят бе изведен самичък против вратаря от Миралем Пянич.

След почивката Един Джеко удвои головата си сметка и оформи крайния резултат. Той усъвършенства върха на Емир Спахич за най-възрастен футболист с гол за националния тим. Голмайсторът се разписа с шут отвън наказателното поле.

Срещата бе реферирана от Георги Кабаков.

В другия мач от групата Черна гора победи Румъния с 3:0.

Босна и Херцеговина заема лидерската позиция в класирането в група 3 с актив от 8 точки. Финландия е 3-и с 4 пункта.