Националният отбор на САЩ за мъже постигна осмата си победа

...

САЩ надделя над Сърбия след боя от България

Националният тим на Съединени американски щати за мъже реализира осмата си победа в шампионата Лига на нациите по волейбол. В мач от 14-ия кръг, игран в зала "Колодрума " в Пловдив, американците се постановиха с 3:1 (14:25, 25:20, 29:27, 26:24) над Сърбия.

За западните ни съседи това бе пета поредна и общо девета загуба в шампионата.

Началото на мача не предвещаваше такова развиване, откакто Сърбия завоюва първия гейм на 14 точки.

Във втория обаче американците рано съумяха да поведат в резултата и да изравнят след 25:20.

Третият и четвъртият гейм бяха доста по-равностойни и предложиха чести смени на водачеството в резултата. И в двата обаче по-съсредоточен в края им бе американският отбор, който съумя да ги завоюва.

Гарет Маугутутиа приключи с най-вече точки за спечелилите - 14, до момента в който Кайл Ръсел остана с 13. За Сърбия Божидар Вучичевич приключи с 25 точки, а с 15 завърши Марко Ивович.

По-късно през днешния ден още веднъж в зала "Колодрума " България играе с Иран. В неделя са последните мачове от постоянната фаза на шампионата, като в тях Съединени американски щати играе с Иран, а Сърбия среща България.