Националният отбор на Полша победи с минималното 1:0 Чили в

...

Полша пребори Чили във Варшава преди да тръгне за Катар

Националният тим на Полша победи с минималното 1:0 Чили в контрола, играна във Варшава. Кшищоф Пьонтек означи единственото попадение за домакините пет минути края на дуела, когато довкара от близко топката, която преди този момент Браво бе избил след удар с глава на Кивиор.

Иначе поляците не се показаха по никакъв начин безапелационно преди старта на Световното състезание, като изключително през първото полувреме гостите играха по-добре, само че Нунес и Видал пропуснаха положителни благоприятни условия. Чилийците продължиха да владеят повече топката и след почивката, а домакините още веднъж имаха по-дефанзивен метод. Въпреки това въпреки всичко „ Дружина полска “ стигна до триумфа с помощта на едно статично състояние.

Все отново би трябвало да се означи, че селекционерът на Полша Чеслав Михневич заложи на огромна част от запасите, като огромната звезда Роберт Левандовски по този начин и не взе присъединяване в срещата.