Националният отбор на Нигерия подпечата класирането си за осминафиналите в

...

Нигерия е осминафиналист за КАН след втора победа в група D

Националният тим на Нигерия подпечата класирането си за осминафиналите в шампионата за Купата на Африка. Селекцията на Агустин Егуавоен се поздрави с втора победа в своята група D, като този път бе надигран новобранецът Судан с 3:1.
 Камерун победи Етиопия с 4:1 за Купата на африканските народи
Домакините от Камерун със сериозна поръчка в КАН

Направиха цялостен поврат

" Суперорлите " не позволиха подценяване на противника и още до полувремето резултатът към този момент бе 2:0. Звездите на нигерийците Чуквуезе и Ауони дадоха своя принос с головете си в 3-ата и 45-ата минута.

Веднага след подновяването на играта, Моузес Симон подхвана офанзива по фланга и след късметлийско двойно подаване с Ихеаначо, преодоля елегантно Али Абу-Ешрейн за 3:0.

До края темпото на игра спадна и Судан най-малко съумя да означи почетно попадение посредством Валиделдин Хидир в 70-ата.

Далеч по-интересен се обрисува другият дуел в групата, който ще опълчи борещите се за място в идната фаза Египет и Гвинея-Бисау.
 Гана и Габон приключиха наедно 1:1