Националният отбор на Италия по футбол подобри свой рекорд от

...

Италия прати в историята страхотен рекорд от времето на Дино Дзоф

Националният тим на Италия по футбол усъвършенства собствен връх от времето на именития вратар Дино Дзоф за най-вече минути без позволен гол. " Адзурите " се нуждаеха от 88 минути в мача против Австрия от осминафиналите на Евро 2020, в които да не инкасират попадение.

Между 1972 и 1974 година Италия не получава гол в 1143 минути. Статистиката включва единствено постоянното време на мачовете, а не и продълженията. Тогава серията на Дзоф, който непроменяемо е на вратата в този интервал, е прекратена против Хаити.

След като постоянното време против Австрия завърши при 0:0, сегашният отбор на Италия обнови върха на 1145 минути. Серията ще продължи и на четвъртфиналите на Евро 2020.

Снимка: Reuters

За настоящото достижение заслуга имат четирима вратари – Джанлуиджи Донарума (964 минути), Салваторе Сигиру (91), Алваро Краньо (63) и Алекс Мерет (27).

Италия победи с 2:1 след продължения Австрия, а на 1/4-финалите ще се изправи против спечелилия от мегасблъсъка Белгия - Португалия.
Източник: btvnovinite.bg