Националният отбор на Франция постигна престижна победа с 3:1 над

...

Франция с престижна победа над Италия преди Мондиала

Националният тим на Франция реализира влиятелна победа с 3:1 над състава Италия в другарска среща, играна в Ница. Проверката бе част от подготовка за „ петлите “ за идното им присъединяване на Световното състезание в Русия.

Бранителят на Барселона Самуел Юмтити даде преднина на домакините още в 8-ата минута, разписвайки се на метър от вратата. 20 минути по-късно Антоан Гризман удвои задатъка на французите, реализирайки от дузпа, отсъдена за нарушаване против Люка Ернандес. Гостите върнаха едно попадение в 36-ата минута, при която Марио Балотели стреля от директен свободен удар, Юго Лорис не се намеси по най-хубавия метод и от чиста позиция Леонардо Бонучи вкара за 1:2. Крайното 3:1 за отбора на Дидие Дешан оформи Усман Дембеле в 63-ата минута с доста хубав гол. /БГНЕС
Източник: bgnes.com