Националният отбор на Фарьорски острови по футбол успя да се

...

Равенство в Малта гарантира първото място за Фарьорски острови

Националният тим на Фарьорски острови по футбол съумя да се изкачи в по-горната дивизия в Лигата на нациите. Това стана факт, откакто възпитаниците на Хакан Ериксон измъкнаха реми 1:1 в гостуването си на Малта и по този начин си подпечатаха първото мясот в групата.

Срещата бе основна и за двата тима. Домакините се нуждаеха от наложителна победа, с цел да смъкват противника си от първата позиция. Нещата потеглиха добре за тях и те поведоха в 54-ата минута с гол на Гиломие. В 70-ата минута обаче Йонснон възвърне равенството и този резултат се резервира до края.

С това реми Фарьорски острови приключва на върха в класирането с 12 точки, до момента в който Малта остава на 2-ата позиция с 9 точки.

Лига на нациите 6 кръг, вторник 17 ноември  Малта 1:1краен резулат  Фарьорски острови