Националният отбор на България по волейбол записа първа победа в

...

България победи Словения в Лигата на нациите

Националният тим на България по волейбол записа първа победа в тазгодишното издание от. Тимът на Пламен Константинов надделя Словения след 3:0 гейма (26:24, 25:23 и 25:17) в Нагоя.

Това е втори мач за тима след загубата с 2:3 от Китай на старта. След ден нашите играят с Полша, а по-късно и с Япония.

Първите две елементи минаха при поделено превъзходство, като и в двете България измъкна успеха най-после. В третата българите демонстрираха напълно друго лице и отхвърлиха четвъртите от Мондиал 2022.

Александър Николов беше най-реултатен за напите с 16 точки. Мартин Атанасов го последва с 13. Тине Урнаут пък осъществя 13 точки за словенците.

Българите направиха повече точки от офанзива (42 против 38) и обсада (). Те позволиха и повече неточности – 23 против 20.
Източник: flashnews.bg