Националният отбор на България по волейбол за жени до 18

...

Волейболните националки до 18 години отстъпиха пред Испания в контрола

Националният тим на България по волейбол за дами до 18 години загуби трагично с 2:3 (25:14, 22:25, 23:25, 25:17, 15:17) в първата от трите си контроли против Испания. Двубоят се игра при закрити порти в зала " Христо Ботев ".

Първият гейм беше рецитал на България и приключи при безапелационното 25:14. Вторият обаче даде начало на смяната в мача. До средата му двата тима си разменяха лидерската позиция. Тогава няколко слаби минути на България разрешиха на Испания да дръпне и да изравни след 22:25.

В третата част България заигра по-добре. Резултатът стана 5:1 и по-късно 10:6, само че испанките направиха поврат до 18:12 в своя изгода. При 23:23 Испания направи две следващи точки и поведе с 2:1. В четвъртия гейм българките се добраха до 25:17, само че изгубиха тайбрека с 15:17.

В идващите два дни предстоят още две контроли сред България и Испания. Българският тим се готви за европейска подготовка, която ще бъде в Австрия с присъединяване още на домакините, Дания и Литва.