Националният отбор на България по волейбол за девойки под 17

...

Девойките завършиха пети в групата на европейското по волейбол

Националният тим на България по волейбол за девойки под 17 години загуби от Италия с 0:3 (22:25, 13:25, 17:25) в последния си мач от група 1 на европейското състезание в Черна гора.

Волейболистките, водени от селекционера Диян Боюклиев, записаха четвърто проваляне на Евроволей 2020 и приключиха на пето място в крайното класиране с една победа и 2 точки. Зад нас, само че преди последния си дуел против Турция, е съставът на Черна гора без триумф.

Дори и при победа домакините не се избавят, като двата отбора отпадат от по-нататъшно присъединяване на европейското състезание.

Последният дуел беше единствено за авторитет, само че българките не съумяха да създадат нищо против мощния отбор на Италия, който продължава на полуфиналите. Съперникът диктуваше играта от самото начало и затвори частите в своя изгода с огромна разлика за 63 минути игра.
С максимален актив за България беше Виктория Коева с 13 точки. Ива Дудодова приключи с 9 точки.

Източник: cross.bg