Националният отбор на България по футбол за девойки до 17

...

Девойките на България до 17 г. загубиха от Ирландия

Националният тим на България по футбол за девойки до 17 години загуби от Ирландия с 0:3 в норвежкия град Санднес в европейска подготовка в среща от втория кръг в група 1 на Лига "А " на пресявките. Момичетата на Троян Радулов претърпяха второ проваляне след 0:5 от домакина Норвегия в първия мач на 9 октомври. Островитянките преобладаваха през цялата среща, като насочиха 31 удара към вратата на Кристиана Кабова, 14 от които точни. Българките нямаха нито един изстрел в дуела. Орлейт О'Махони откри резултата в 26-ата минута, а Ели Лонг удвои 12 минути по-късно. Секунди преди почивката Аби Ларкин оформи класическия триумф за отбора си от дузпа, отсъдена за нарушаване на Рона Михайлова в наказателното поле против Микела Лорънс. Следващата среща на България в групата е против Унгария на 15 октомври.