Националният отбор на България по футбол до 16 г. спечели

...

Стивън Жерард блесна при победа на България U16

Националният тим на България по футбол до 16 година завоюва и втората си инспекция против сборния отбор на Вестфалия, Германия. Момчетата на селекционера Йордан Петков надвиха с 1:0 в дуела, който се игра на главния терен на Национална футболна база „ Бояна “ и затвърдиха положителните усещания от срещата преди няколко дни, когато завоюваха с 3:1.

България стартира по-активно и още в първата минута централният бранител Валери Владимиров можеше да открие, само че се размина с топката пред самата голлиния. Последваха две рискове пред българския пазач Манасиев преди „ лъвчетата “ въпреки всичко да осъществят – в 22-рата минута Стивън Жерард бе изведен чудесно зад защитата на гостите и съумя да преодолее вратаря Мьолер за 1:0. До почивката срещата протече равностойно, като Вестфалия можеше да изравни, само че изстрелът на Варол срещна напречната греда.

В 80-ата минута България пропусна страхотна опция да усили преднината си, откакто още веднъж Жерард бе изведен самичък против немския пазач, който обаче съумя да отрази изстрела му.