Националният отбор на България допусна трето поражение на Световното първенство

...

Нашите взеха гейм на олимпийските шампионки

Националният тим на България позволи трето проваляне на Световното състезание по волейбол. Нашите девойки паднаха с 1:3 (14:25, 25:23, 11:25, 15:25) против олимпийските шампионки от Съединени американски щати.  В предходните си срещи националките и Сърбия.

Американките започнха доста мощно и завоюваха първия гейм с 25:14. Във втората част събитията се развиваха по-равностойно и България съумя да навакса след трагично 25:23. Почивката на олимпийските шампионки обаче свърши с началото на третия гейм. Американките демонстрираха доста мощна игра в офанзива и на обсада и го завоюваха с 25:11.

В последната част превъзходството на Съединени американски щати във всички детайли още веднъж беше осезаемо – четвъртият гейм беше извоюван след 25:15.

Най-резултатна за България беше Елица Атанасиевич с 14 точки. За американките с 19 точки се отличи Александра Франти.

с една точка, взета от двата гейма против Сърбия. Утре те играят против Канада, като до края имат мач и с новобранеца Казахстан. Съединени американски щати са водач в класирането с 9 точки от три мача.
Източник: flashnews.bg