Националният отбор на България до 16 години загуби с 8:9

...

Националите до 16 години отстъпиха с дузпи на Черна гора в Белград

Националният тим на България до 16 години загуби с 8:9 след осъществяване на дузпи от връстниците си от Черна гора в полуфиналите на приятелския шампионат " Милян Милянич ", който се организира в Белград. В постоянното време срещата приключи 3:3, а при дузпите играчите на Черна гора се постановиха с 6:5. Загубата изпрати българския отбор в дребния край, където противник на футболистите на Марчо Дафчев ще бъде тимът на Северна Македония, който загуби с 1:2 от Сърбия. Срещата с македонците ще се играе на 23 май от 17:00 часа в Стара Пазова, а по същото време в Белград ще бъде и финалът сред Сърбия и Черна гора.

Двубоят с черногорците стартира доста неприятно за младите българи, които позволиха изостване от три гола още до 23-ата минута. Първо Анастас Пемперски си означи автогол в третата минута, а в десетата Йован Дашич повиши на 2:0. Огньен Бакич пък повиши на 3:0 в средата на първата част, само че секунди преди почивката Мартин Хайдаров понижи на 1:3. Точно час след началото на мача Мартин Смоленски бе прецизен за 2:3, а изравнителният гол в мача падна в 86-ата минута и още веднъж бе дело на Смоленски.

При дузпите черногорците бяха точни при всичките си шест удара, до момента в който за българския тим поредно осъществиха Мартин Сораков, Марк-Емилио Папазов, Даниел Начев, Димо Кръстев и Мартин Смоленски, преди Валентин Николов да пропусне.

Състав на България в срещата: Радостин Георгиев, Александър Бучков, Калоян Костов, Лазар Боянов, Анастас Пемперски, Димо Кръстев, Мартин Сораков, Мартин Хайдаров (77-Валентин Николов), Мартин Смоленски, Димитър Иванов (46-Марк-Емилио Папазов), Антон Бакалов (46-Даниел Начев).