Националния отбор на България по волейбол допусна тежка загуба с

...

След драмата срещу Сърбия: Волейболистите ни разбити от Австралия

Националния тим на България по волейбол позволи тежка загуба с 0:3 (23:25, 23:25, 24:26) от Австралия във втория си мач в " Арена Армеец " от Лигата на нациите. За водения от Пламен Константинов отбор това е трето проваляне в шампионата след тези от Съединени американски щати и Китай предходната седмица, последвани от драматичната загуба от Сърбия вчера в София.

Така " лъвовете "  останаха с 6 точки и заемат десетото място във краткотрайното класиране, а австралийците реализираха първи триумф в конкуренцията и с първите си 3 точки към този момент са 13-и, предава Бтв.

Константинов даде късмет Илия Петков, Николай и Розалин Пенчеви в стартовия състав, а Тодор Скримов, Светослав Гоцев и Виктор Йосифов останаха запаси.

Гостите дръпнаха с 21:17 в първия гейм, като съумяха да запазят задоволително от задатъка си, с цел да вземат частта.
Вторият гейм беше доста оспорван. Българите имаха преднина от 17:15, само че след 23:23 противникът взе две следващи разигравания, с което удвои преднината си.

Най-драматичен беше третият гейм. В него при 7:6 точки главният разпределител на домакините Георги Братоев получи контузия на десния гален, откакто при приземяването след опит за обсада той стъпи върху крайници на австралиец.

Братоев беше изнесен от съотборниците си и беше сменен от Георги Сеганов. При второто техническо спиране резултатът беше 16:13 за " трикольорите ", а в следствие те получиха два геймбола при 24:22, само че австралийците направиха страховит поврат и с четири следващи точки стигнаха до първи триумф против България.

Николай Учиков приключи с 11 точки за домакините, а с 10 точки се отличи Николай Пенчев.

Линкълн Александър Уилямс беше най-хубав за австралийците с 15 точки, а Пол Сандерсън приключи с 10 точки.

Източник: petel.bg