Елена Йончева направи грешен избор, кандидатирайки се от листите на

...
Елена Йончева направи грешен избор, кандидатирайки се от листите на
Коментари Харесай

Вигенин: Елена Йончева направи грешен избор

Елена Йончева направи неверен избор, кандидатирайки се от листите на Движение за права и свободи. Това сподели в студиото на „ Офанзива с Любо Огнянов ” зам.-председателят на Българска социалистическа партия. Той поведе листата на партията за евроизборите. Решението беше взето на пленум на столетницата в събота.

„ Амбицията на Българска социалистическа партия е да покажем, че друга политика е допустима, че евродепутатите могат да отстояват достолепието на България с риск да не се харесат на главната позиция в Брюксел. Всичко това обаче би трябвало да е основано на ясни правила. Тук е и огромният проблем ”, сподели Вигенин.

По думите му преди пет години всички членове на столетницата са се борили да защитят мястото на Елена Йончева в Европейския парламент. „ Сега тя кацна на коляното на Пеевски. Това за нас в действителност е необяснимо ”, уточни зам.-председателят на Българска социалистическа партия.

Според него „ надали има човек, който преди 5 години е дал своя вот за нея, а в този момент да не съжалява за избора си ”. Вигенин е безапелационен, че Елена Йончева е направила неверен избор, кандидатирайки се от листите на Движение за права и свободи.

„ Жалко е, че хора, които можеха да са сериозна част от една същинска лява опция, решиха, че техният път е другаде. Голяма част от тях показват учудваща политическа шавливост ”, сподели още социалистът, като акцентира политическата биография на.

разяснява и болшинството, с чиито гласове беше свален ръководителят на Народното събрание Росен Желязков. „ Тук нямаше коалиция, която да е някаква форма на трайно политическо взаимоотношение. Имаше коалиция от политически обединения, на които им омръзна от корист с правилника на Народно събрание ”, уточни депутатът.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР