Националките Мария Йорданова и Радостина Маринова и тимът на Пари

...

Сен-Клу спечели българското дерби с Ева Янева и Льо Кане

Националките Мария Йорданова и Радостина Маринова и отборът на Пари Сен-Клу записаха трета победа във френската Лига. Воденият от Алесандро Орефиче отбор надви над Льо Кане и Ева Янева с  3:2 (24:26, 26:24, 17:25, 25:18, 15:12) в мач от четвърти кръг на шампионата. Това бе и дебют за новото попълнение в треньорския щаб - помощник-треньора Денислав Димитров.

Сен-Клу е пети в таблицата с 9 точки (3 победи, 1 загуба), Льо Кане е четвърти със същия актив и баланс, само че с по-добро геймово съответствие.

Мария Йорданова бе най-резултатна за триумфа, като се разписа със 17 точки (1 ас). Толкова осъществя и Канделария Ерера (3 блокади), като бе отличена за MVP на срещата. Радостина Маринова приключи с 8 точки (1 блокада). 16 точки записа Карин Палгутова (1 ас, 2 блокади).

В идващия кръг Сен-Клу излиза против Кан, на 8 ноември (вторник). Льо Кане се изправя против Сен Рафаел и Полина Нейкова.