Националката на България за "Фед Къп" Изабелла Шиникова отпадна на

...

Шиникова приключи участието си в Рабат

Националката на България за "Фед Къп " Изабелла Шиникова отпадна на полуфиналите на двойки на шампионата по тенис на червени кортове от сериите "Интернешънъл " на УТА в Рабат (Мароко) с награден фонд 250 хиляди $.

Шиникова и Ана Богдан от Румъния, които вземат участие с "уайлд кард " изгубиха от Оксана Калашникова (Грузия) и Джорджина Гарсия-Перес (Испания) с 6:7(3), 3:6 за 76 минути.

Първият сет завърши с осем пробива. Българката и румънката поведоха с 3:0 при започване на мача и даже имаха опция за пробив в четвъртия гейм, след което съперничките им взеха четири следващи гейма и направиха поврат - 4:3. Последваха пет гейма, в които двойките губеха подаванията си, само че Калашникова и Гарсия-Перес завоюваха тайбрека със 7:3 и поведоха в резултата.

Във втората част грузинката и испанката направиха пробив в осмия гейм и при собствен сервис затвоприха мача.