Националът Тодор Алексиев и неговият Олимпиакос (Пирея) загубиха първата полуфинална

...

Симоне Джанели скри топката на Тодор Алексиев и Олимпиакос

Националът Тодор Алексиев и неговият Олимпиакос (Пирея) изгубиха първата полуфинална среща в шампионата за Купата на CEV. " Червено-белите " отстъпиха като домакини на италианския Итас Трентино (Тренто) с 0:3 (17:25, 19:25, 24:26) в първия дуел посред им, изигран в зала " Мелина Меркури " пред 1800 фенове.

Тодор Алексиев бе на терена и в трите гейма, само че записа едвам 2 точки (20% успеваемост в офанзива, 0% съвършено и 29% положително посрещане).

Най-резултатен бе канадският диагонал Гавин Шмит с 12 точки (55% успеваемост в атака). Маркус Бьоме приключи с 8 точки (1 ас, 3 блокади).

Лука Ветори заби 15 точки (2 аса, 1 блок, 80% успеваемост в атака), а Урош Ковачевич добави 12 точки (57% успеваемост в офанзива, 24% съвършено и 33% положително посрещане).

Над всички в мача бе разпределителят на Тренто Симоне Джанели, който скри топката на противника, приключи мача с 10 точки (1 ас, 7 блока, 75% успеваемост в атака).

Мачът-реванш е на 5 март (вторник), от 21:30 часа Алексиев и съотборниците му би трябвало да завоюват срещата с 3:0 гейма, с цел да се стигне до " златен " гейм.

ОЛИМПИАКОС, ПИРЕЯ (ГЪРЦИЯ) - ИТАС ТРЕНТИНО, ТРЕНТО (ИТАЛИЯ) 0:3 (17:25, 19:25, 24:26)
ОЛИМПИАКОС: Ееми Тервапорти 2, Гавин Шмид 12, ТОДОР АЛЕКСИЕВ 2 , Йероен Раувердинк 5, Йоргос Петреас 6, Маркус Бьоме 8 - Йортос Стефану-либеро (Константинос Христофиделис, Никос Зупанис 1, Константинос Стивактис, Рафаил Кументакис 4)
Старши треньор: ФЕРНАНДО МУНЬОС БЕНИТЕС
ТРЕНТО: Симоне Джанели 10, Лука Ветори 15, Аарън Ръсел 12, Урош Ковачевич 12, Сречко Лисинац 6, Давиде Канделаро 9 - Женя Гребенников-либеро (Маартин Ван Гаардерен, Габриеле Нели)
Старши треньор: АНДЖЕЛО ЛОРИНЦЕТИ.